Jump to Navigation

Vilniaus viešojo tranpsporto darbuotojai ruošiasi streikui

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

Šiandien, spalio 25 d. baigėsi įmonėje UAB ,,Vilniaus viešasis transportas” troleibusų ir autobusų parkų teritorijose vykęs darbuotojų balsavimas. Balsavimo, kuri vyko tris dienas rezultatai: 1588 iš 2158 darbuotojų balsavo už streiką.

Priežastis, dėl kurios sostinės transportininkai žengė tokį kraštinį, bet teisėtą žingsnį – Kolektyvinių sutarčių, veikiančių troleibusų ir autobusų parkuose nevykdymas. Per pastaruosius trejus metus susidarė Kolektyvinėse sutartyse numatytų papildomų išmokų ir darbo užmokesčio indeksacijos skola transporto darbuotojams. Į šią skolą taip pat įskaitomi ir delspinigiai, kurie pagal Lietuvos Respublikos darbo kodeksą taip pat privalo būti išmokėti. Iš viso Vilniaus viešojo transporto įmonės administracija darbuotojams yra išsiskolinusi apie 25 mln. litų.

Visos trys įmonėje UAB „Vilniaus viešasis transportas“ veikiančios profesinės sąjungos, tarp kurių yra ir Lietuvos profsąjungų lygos narė – Viešojo transporto nepriklausoma darbuotojų profesinė sąjunga, įsteigė streiko komitetą. Kitą pirmadienį (spalio 29 d.) numatytame posėdyje streiko komitetas galutinai suderins visus su streiko organizavimu susijusius veiksmus.

Preliminari, tokiais atvejai pagal Darbo kodeksą būtino, dviejų valandų įspėjamojo streiko data numatyta lapkričio 14 d. Jeigu šis streikas nepaveiks darbdavio, profesinės sąjungos bus pasiruošusios organizuoti neterminuotą streiką.

Lietuvos profsąjungų lyga išreiškė palaikymą (spausti čia) teisėtiems UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų reikalavimams.

 

Norėdami gauti papildomos informacijos, kreipkitės:

Evgeny Sivaykin  

Tel.: 8 678 15 265

El. paštas: e.sivaykin@lplyga.lt

 

Balsavimo dėl streiko metu, vieną iš balsavimo vietų aplankė ir Lietuvos profsąjungų lygos pirmininkas Vydas Puskepalis ir teisininkas Dmitrij Michailov.

 

 

 

 

 

 

 

 

Spalio 25 d. galutinių balsavimų rezultatų skaičiavimas troleibusų parke.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spalio 25 d. galutinių balsavimų rezultatų skaičiavimas troleibusų parke.

 

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

Article | by Dr. Radut